Styczeń 26 2020 23:00:08
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 18. listopada 2018 r.

33 niedziela zwykła

1. Dziękujemy Panu Bogu za ten święty czas misji i NAWIEDZENIA Matki Bożej. Jestem przekonany, że zaowocuje on w naszym życiu.

2. Dziękujemy Tobie Księże Jerzy za przewodniczenie naszym ćwiczeniom duchownym podczas misji. Słowo Boże, które głosiłeś, jest niezmienne od początku, Słowo, które przenika do szpiku kości, do najskrytszych zakamarków ludzkiego serca. To Słowo nas poruszało, skłaniało do refleksji, czasem się denerwowaliśmy, ale chcemy je dalej rozważać, do niego wracać i według Ewangelii ustawiać nasze życie. DZIĘKUJEMY. Myślę, że spotkamy się ponownie, bo wg tradycji po jakimś czasie zalecana jest tzw. renowacja misji, odnowienie i pogłębienie, prowadzona przez tego samego misjonarza.

3. Kochani, dziękuję WAM WSZYSTKIM za zaangażowanie w tych dniach, za przeżywanie misji, modlitwę, spowiedź świętą, za obecność przez całą dobę, za czuwanie przy Matce Bożej. Za zewnętrzne dekoracje, porządki, pomoc, za współpracę, bo wyszliśmy przed swoje domy, działaliśmy wspólnie, trzeba było się dogadać itd. Myślę, że takiego kapitału solidarności, współpracy, jedności nie możemy zmarnować, a myślę, że następnym razem będzie jeszcze lepiej. Nie wymieniam nikogo z imienia – dziękuję WSZYSTKIM!!!

4. W kolejnych dniach Matka Boża będzie nawiedzać dalsze parafie naszego dekanatu: dzisiaj pożegnanie w RZADKOWIE i powitanie w MORZEWIE, poniedziałek – DZIEMBOWO, wtorek – KACZORY, środa – ŚMIŁOWO, czwartek – GRABÓWNO, piątek – WYSOKA, sobota – BĄDECZ Powitanie zawsze ok. 18.00 pożegnanie o godz. 16.00. Zachęcam do pielgrzymowania za Matką Bożą.

5. W parafiach naszego dekanatu trwają jeszcze misje, spowiedzi święte. W związku z moją pomocą w spowiedziach i udziałem w tych uroczystościach, bo kapłani jeżdżą każdego dnia na powitanie w kolejnej parafii, w najbliższym tygodniu nie będzie u nas Mszy świętej. Poza wyjątkiem, gdyby nagle był jakiś pogrzeb. Natomiast w sobotę, o czym przypominam, Msza św. o g. 16.00!!!

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas każdej Mszy św. ponowimy osobisty Akt przyjęcia Jezusa jako Pana i Króla.

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa Wspólnoty Różańcowej.

8. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.

9. Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Halinę Kościańską oraz śp. Krystynę Madziała, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka