Maj 23 2019 15:11:49
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 25. listopada 2018 r.

34 niedziela zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny. Roraty podobnie jak w latach ubiegłych będziemy odprawiali w poniedziałki, środy i piątki. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony.

3. Za tydzień też poświęcę opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które będzie można nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Będą również świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. W najbliższą sobotę 1 grudnia będzie uroczystość przekazania jednostce OSP Miasteczko nowego samochodu pożarniczego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w int. wszystkich strażaków z całej naszej parafii, po Mszy św. poświęcenie nowego pojazdu przy kościele. Zapraszam do tej modlitwy wszystkich, którym na sercu leży dobro wspólne i bezpieczeństwo w gminie. Dalsza część uroczystości w sali Domu Kultury.

5. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Dziś dołączony jest dodatek modlitewny „5 minut dla Boga” na grudzień. Cena 6,- zł.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa Wspólnoty Różańcowej.

7. Bóg powołał do wieczności śp. Władysława Sieńczaka z Wolska, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka