Maj 27 2019 09:48:24
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. października 2011 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klas III gimnazjum przed bierzmowaniem.

2. Dzisiaj w Domu Kultury w godz. 9.00 – 14.00 możemy oddać krew. Zapraszamy dawców i całe rodziny, będzie kawiarenka, okazja do spotkania i rozmów. Zapraszamy serdecznie nowych dawców, którzy może niedawno skończyli 18 lat, albo wcześniej z innych przyczyn nie mogli oddać krwi, a teraz mogą. Pamiętajmy o dowodzie osobistym i legitymacji. Niech towarzyszy nam świadomość, że możemy komuś uratować ŻYCIE !!!

3. Rozpoczął się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. Dzieci z klas II będą miały poświęcone swoje różańce w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00. W szczególny sposób uczestniczą i prowadzą modlitwę: w poniedziałek - Gimnazjum klasy I-III. Środa i piątek -€“ dzieci ze Szkoły Podstawowej.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca - spowiedź św. od g. 14.00. dla wszystkich dzieci a o godz. 15.00 Msza św. Dalsza okazja do spowiedzi św. dla starszych w piątek od 16.15 w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu. i Msza św. o godz. 17.00. i po niej różaniec. Chorych nawiedzę w piątek od godz. 9.00. W I czwartek miesiąca podczas różańca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie.

5. Dziś rozpoczyna się 67 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Komunia z Bogiem źródłem Miłosierdzia.

6. Za tydzień XI Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - CZŁOWIEK MODLITWY. Już w przeddzień nabożeństwo różańcowe odprawimy z podz. za beatyfikację naszego Papieża. Oprawę Mszy św. o 9.30 i 11.00 przygotują i poprowadzą dzieci i młodzież. A po południu o godz. 15.00 będzie 3 Bieg im. Jana Pawła II. Biegi dla dzieci na różnych dystansach w okolicy kościoła. Dzieci z klas 1-3, kl. 4-6, kl. gimnazjalne, młodzież szkół średnich i bieg otwarty dla wszystkich starszych. Zakończenie wspólnym ogniskiem przy kościele. (Przynieśmy kiełbaskę dla siebie). Przy kościele w tym dniu, jak co roku, będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki i najnowszy numer Mały Przewodnik dla dzieci.

8. Dziś odpust w Zelgniewie, a za tydzień we Wysokiej ku czci M.B. Różańcowej.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka