Grudzień 08 2019 08:47:04
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 27. stycznia 2019 r.

3 niedziela zwykła

1. Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Miasteczku o godz. 15.30 będzie XVIII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Zachęcam dzieci do wzięcia udziału.

2. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też w naszej tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze św. o godz. 9.00 i 17.00 Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Dzieci z klasy 3, przygotowujące się do I Komunii świętej, przyjdą wraz z najbliższymi na godz. 9.00 i przyniosą swoje świece.

3. W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zakonnice i zakonnicy odnawiają swoje śluby zakonne. My wspieramy ich modlitwą i ofiarą.

4. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzę z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Msza św.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś dodatek modlitewny „5 minut dla Boga” na luty. Cena Przewodnika 6,- zł.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.

7. Dzisiaj przypada też rocznica wyzwolenia Miasteczka Krajeńskiego. Ten dzień może być okazją do podziękowania Panu Bogu za dar wolności, za możliwość życia w pokoju i jeszcze większego osobistego zaangażowania w tę sprawę w naszych czasach, w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej oraz do modlitwy za tych, którzy tę wolność wywalczyli oddając życie za Ojczyznę.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka