Maj 27 2019 10:07:37
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. października 2011 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas II, przygotowujących się do I Komunii św. Za tydzień rodziców młodzieży klas III gimnazjum przed bierzmowaniem.

2. W sobotę rozpoczynamy październik -€“ miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. Dzieci z klas II będą miały poświęcone swoje różańce w niedzielę 9.X.

3. W przyszłą niedzielę 2. X. mamy w parafii akcję honorowego oddawania krwi. Miejsce akcji - Dom Kultury. Rejestracja w godz. 9.00 -€“ 14.00. Zapraszamy dawców i całe rodziny, będzie kawiarenka, okazja do spotkania i rozmów. Pamiętajmy o dowodzie osobistym i legitymacji. Zapraszamy też nowe osoby, które dotąd krwi nie oddawały, pamiętajmy, że możemy komuś uratować ŻYCIE !!!

4. Od czwartku będzie można zamawiać Msze św. na przyszły rok. Biuro będzie czynne w czwartek od godz.10.00. A dalej po Mszy św. wieczornej każdego dnia.

5. Dziś odpust w Podróżnej (par. Bądecz) suma odpustowa o 12.15

6. 9 października w niedzielę, będziemy przeżywali XI DZIEŃ PAPIESKI. Szczegóły za tydzień. Chcemy podobnie jak w ubr. po południu zrobić 3 już Bieg Papieski i spotkanie przy ognisku koło kościoła.

7. Jest planowana III pielgrzymka diecezjalna na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Z naszego dekanatu, podobnie jak w roku ubiegłym pojedzie autokar. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Ta modlitwa ma przygotować całą Diecezję Bydgoską na uroczystości nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

8. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu przed tygodniem imprezy piłkarskiej. Spotkanie podsumowujące pozwoliło nam ocenić to wydarzenie i pokazało na co zwrócić uwagę w przyszłości, przy podobnych imprezach parafialnych. Całkowity dochód na prace remontowe na cmentarzu po odliczeniu poniesionych nakładów wyniósł 9684zł i 65 gr. Pieniądze zostały zaraz wpłacone na konto parafialne. Oprócz tego mieszkańcy ul. Poniatowskiego dodatkowo przekazali 200,- zł z festynu jeszcze, z roku 2008, gdy było święto ich ulicy. Bóg zapłać.

9. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka