Luty 20 2020 02:34:28
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 3. marca 2019 r.

8 niedziela zwykła

1. „Młodzi, trzeźwi i wolni” to hasło obchodzonego od dziś 52. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. W środę już Popielec. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Pomyślmy o naszych umartwieniach, postanowieniach.
Msze św. w środę o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej obrzęd posypania głowy popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Hospicja działające w naszej diecezji.

3. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki. Następnie Msza św.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali. Będziemy je śpiewać w niedziele po kolejnych Mszach świętych. I tak w przyszłym tygodniu po Mszy świętej o godz. 8.00.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki, cena 6,- zł.

6. Pragnę przekazać serdeczne pozdrowienia dla nas wszystkich od ks. Jakuba Szałka z dalekiego Czadu, które przyszły drogą e-mailową. Cały list po wydrukowaniu wywiesiłem w gablocie. W dzisiejszym Przewodniku poczytamy też o naszym misjonarzu i planach dokończenia budowy szkoły w jego misji.

7. W przyszłą niedzielę – 10 marca będzie katecheza dla uczniów 3 kl. gimnazjum i ich rodziców przed bierzmowaniem, po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę sobie zarezerwować czas.

8. Dziękuję mieszkańcom Brzostowa Starego za wpłaconą na konto parafialne ofiarę na cele remontowe w wysokości 300,- zł.

9. Dziękuję za przyjmowanie Matki Bożej Pięknej Miłości wędrującej po rodzinach naszej parafii. Ufam, że każda rodzina te 24 godz. Nawiedzenia przeżywa najlepiej i najowocniej jak potrafi, zapraszając też do wspólnej modlitwy bliskich i sąsiadów. Po zakończeniu nawiedzenia w blokach w Brzostowie, obraz będzie przekazany do Brzostowa Nowego, rozpoczynając od rodziny pp. Rycyków, dalej p. Nowak i ciąg dalszy według wewnętrznego porozumienia, podobnie jak trasa kolędowa po obu stronach szosy, aż do pp. Kobyłka. Abyśmy mieli jakąś dalszą wizję i mogli coś planować, w dalszej kolejności Obraz zostanie przekazany do Marianowa – pp. Głyżewskich i spod lasu ruszy w kierunku szosy do pp. Miedzińskich. To będzie teraz co najmniej 2 miesiące.

Wszystkim Kobietom i Dziewczętom z okazji ich Święta,
my mężczyźni i chłopcy życzymy jak najlepszego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka