Grudzień 08 2019 09:39:08
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 24. marca 2019 r.

3 niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za tydzień po Mszy św. o 8.00.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 następnie Msza św. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki.

3. Jutro rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 dla dzieci z klas 1-5 i o godz. 10.00 uczniowie z klas 6-8 + 3 gimnazjum. W środę o godz. 9.00 Msza św. z nauką dla całej szkoły wspólnie. Technikum w Brzostowie poniedziałek i wtorek w szkole o godz. 11.30 i środa o godz. 12.00 Msza św. w kościele.

4. Natomiast jesienią przeżyjemy, w rok po nawiedzeniu Matki Bożej, renowację (odnowienie) misji świętych.

5. We wtorek przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Rozpoczęcie po naukach rekolekcyjnych dla dzieci, zakończenie przed Mszą św. wieczorną. Plan adoracji: od 11.00 Grabionna i Ks. Skargi; Brzostowo, Aleja Brzostowska od 12.00 Wolsko i Drzymały; ul. Poniatowskiego od 13.00 Arentowo, Huby od 14.00 Konopnickiej, Szkolna i Dąbrowskiego; od 15.00 Racławicka i Plac Wolności; od 16.00 Kościuszki, Ogrodowa, Słoneczna, Romanowskiego, Matki Różańcowe. Godz. 17.00 - Msza święta.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem: na pomoc misjonarzom i na nasze prace remontowe.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki, cena 6,- zł.

8. Obowiązek spowiedzi wielkanocnej możemy wypełnić w czasie od Środy Popielcowej do Zesłania Ducha Świętego. Możemy wykorzystać różne miejsca i czas. W naszym kościele dniem spowiedzi przed Świętami będzie piątek 12.IV.

9. Za tydzień do skarbonki będziemy mogli jeszcze złożyć ofiarę na pomoc Księdzu Jakubowi w dokończeniu budowy szkoły w jego misji w Czadzie. Może to być nasza wielkopostna jałmużna. Gdyby ktoś chciał samodzielnie lub jakaś firma złożyć większy datek, z możliwością odliczenia go od podatku, jako dar na cele religijne, może skorzystać z przelewu na konto umieszczone na afiszu informującym o tej akcji całej naszej diecezji.

10. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – u nas jest to 15 rocznica powstania diecezji bydgoskiej. W wymiarze diecezjalnym będziemy dziękować za jej ustanowienie na zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dnia 7 kwietnia w katedrze bydgoskiej. Zachęcam do zaplanowania sobie czasu i pielgrzymowania w tym dniu do Bydgoszczy. My za naszą diecezję pomodlimy się jutro na Mszy św. o godz. 8.00.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka