Grudzień 08 2019 08:48:01
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 31. marca 2019 r.

4 niedziela Wielkiego Postu

1. Uroczyste zakończenie Peregrynacji Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Diecezji będzie w przyszłą niedzielę 7. kwietnia o godz. 16.00 w bazylice św. Wincentego ā Paulo w Bydgoszczy. Na zakończenie Mszy św. Kopia Obrazu zostanie przekazana Archidiecezji Poznańskiej, która po naszej Diecezji przeżywać będzie peregrynację. Ks. Biskup Jan Tyrawa serdecznie zaprasza wszystkich diecezjan na tę uroczystość.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 8.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Za tydzień po Mszy św. o 9.30.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Następnie Msza św.

4. Droga Krzyżowa ulicami Miasteczka będzie w sobotę 13. kwietnia o godz. 20.30.

5. W pierwszy piątek miesiąca, który przypada w tym tygodniu, odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Jest to okazja do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Gdyby ktoś chciał zgłosić chorych, to bardzo proszę uczynić to do czwartku wieczorem. W piątek o godz. 16.00 okazja do spowiedzi świętej.

6. W najbliższą sobotę 6 kwietnia rozpoczyna się spowiedź w naszym dekanacie. W tym dniu w Kaczorach. Spowiedź święta w naszej parafii będzie w piątek - 12 kwietnia.

7. Dzisiaj do skarbonki możemy złożyć ofiarę na pomoc Księdzu Jakubowi w dokończeniu budowy szkoły w jego misji w Czadzie. Podczas Mszy św. w czasie rekolekcji zebraliśmy 372 zł, które też pomogą w tym dziele misyjnym.

8. Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem u ministrantów w cenie 6 zł. Dziś jest dodatek – „5 minut dla Boga” – modlitwy na kwiecień.

9. Na afiszach w gablocie mamy informacje o Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej, w Bydgoszczy – w Dolinie Śmierci oraz na Poznańskiej Cytadeli.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka