Luty 20 2020 02:34:59
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 28. kwietnia 2019 r.

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia.

3. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów.

4. Chcemy jak co roku zorganizować Festyn Parafialny. Zapraszam osoby chętne do pomocy i z pomysłami na pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek po Mszy św. na plebanię.

5. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe, zawsze po Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zbiega się on ze świętem NMP Królowej Polski 3 maja, w tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 będziemy modlić się w int. Ojczyzny.

7. Chorych nawiedzę z posługą sakramentalną wyjątkowo już w środę 1 maja od godz. 8.00. Proszę ich poinformować, bo zaszła mała zmiana z 2 na 1 maja!!!

8. W najbliższą sobotę akcja krwiodawstwa w naszej parafii, rejestracja w Domu Kultury od godz. 9.00 – 14.00. Akcja miała być z przeznaczeniem na leczenie Michała, ale on już z nieba będzie na to patrzył, natomiast my naszą krew przeznaczymy na leczenie innych dzieci, jego kolegów i koleżanek z oddziału Szpitala Dziecięcego w Poznaniu.

9. Sobota – 4 maja to święto patronalne Strażaków. W tym dniu wyjątkowo Msza św. będzie o godz. 18.00 – poprzedzona nabożeństwem majowym o g. 17.30. 10. W imieniu rodzin Maćkowiaków, Barteczków i Rycyków, które o to prosiły składam serdeczne podziękowanie za wsparcie słowem i wszelką pomoc, okazaną na różne sposoby, wszystkim – mieszkańcom i strażakom.

11. Bóg powołał do wieczności śp. Krystynę Polasik z Wolska, jej pogrzeb odbył się w czwartek w Osieku. Pan Jezus zabrał też do siebie śp. Michała Wendlanda, który tam jest potrzebny, jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00. Modlitwa różańcowa za Michała będzie w sobotę, niedzielę i poniedziałek o g.18.00. Polecajmy dusze naszych zmarłych Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

W związku z wydarzeniami ostatnich dni – pożarem na niespotykaną skalę, który strawił tartak i dom – biuro pp. Szuty, zakład dający pracę naszym parafianom, chcemy w duchu solidarności jako wspólnota parafialna przyjść z pomocą materialną, stąd ofiary złożone na tacę podczas wszystkich Mszy św. za tydzień, w sobotę i niedzielę, w całości zostaną przekazane poszkodowanej rodzinie. Można też na ten cel wpłacić dobrowolną ofiarę na konto parafialne z dopiskiem „Na pomoc pogorzelcom w Brzostowie” NBS Białośliwie 82 8937 0007 0000 6653 2000 0010

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka