Luty 20 2020 02:35:40
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 12. maja 2019 r.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Naszą wspólną troską niech będzie stała modlitwa o powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

2. Nabożeństwa majowe – dziś po Mszy św. o g. 11.00, za tydzień po g. 8.00. w dni powszednie po Mszy św. – poniedziałek i wtorek o 8.00, od środy do soboty o 17. Gromadźmy się też wspólnie przy krzyżach i figurach w naszych miejscowościach.

3. W sobotę 18 maja zapraszam na modlitwę w plenerze przy figurce Matki Bożej w lesie w Brzostowie (Marianowie) na godzinę 19.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii. Dzieci w sobotę o godz. 9.00 będą miały swoją spowiedź św. Wtedy też okazja do spowiedzi św. dla rodzin dzieci. Dziękuję rodzinom dzieci I-Komunijnych i bierzmowanych za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła i otoczenia. Próba dla dzieci w poniedziałek o godz. 15.30.

5. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli w dniu 14.maja o godz. 16.00 w Grabównie Ks. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Bydgoski. W związku z tym spowiedź święta dla wszystkich w poniedziałek o godz. 16.00 i próba dla kandydatów razem ze świadkami.

6. W czwartek 16 maja odpust w Kaczorach, ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 11.00 w starym kościele.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem jako nasza pomoc dla poszkodowanych w pożarze. Zebraliśmy kwotę: 9.164,50 zł.

8. W przyszłą – trzecią niedzielę miesiąca - Modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o 8.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę przeznaczamy na cele remontowe.

9. Nowy numer Przewodnika Katolickiego do nabycia przed kościołem u ministrantów. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na maj w cenie 5,90 zł.

10. Osoby jadące na pielgrzymkę do Włoch w sierpniu br. proszę o wpłatę kolejnej raty lub wyrównanie już do całości, koszt 2590,- złotych. Proszę też wszystkich o osobisty kontakt przedstawiając dokument tożsamości, z którym będziemy podróżować, w celu podania koniecznych danych dla Biura Podróży, które dokonuje rezerwacji i ubezpieczeń.

11. Matka Boża Pięknej Miłości w znaku Parafialnego Obrazu, nawiedzająca rodziny w naszej parafii zakończyła po ponad 4 miesiącach wędrówkę po Brzostowie. Dzisiaj Obraz przejmują mieszkańcy Grabionnej, od pp. Szuty. Dalsza wędrówka podobnie jak kolęda, ale zachęcam, byście umawiali się kilka dni do przodu, by wszystkim pasowało.

12. Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Czajkę z ul. Słonecznej, ostatnio zam. poza naszą parafią, jego pogrzeb odbył się w sobotę. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie …


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka