Grudzień 08 2019 09:49:10
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 19. maja 2019 r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzieci dziś przystępują do I Komunii św. Otoczmy je naszą modlitwą. W Białym Tygodniu dzieci wraz z bliskimi będą przychodziły na Mszę św. i nabożeństwo majowe na g.17.00.

2. Jutro zapraszam również do wspólnej modlitwy na godz. 17.00 dzieci z kl. IV z rodzicami, z okazji 1 r. Komunii świętej.

3. Nabożeństwo majowe – dziś po Mszy św. o g. 8.00, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc maj w cenie 5,90 zł.

5. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie rodziny parafialnej - w Dniu Matki i z ok. Dnia Dziecka, po południu na godz. 16.00. Najpierw nabożeństwo majowe w kościele, następnie spotkanie przy ognisku z kiełbaską, gry, zabawy i konkursy oraz wspólne śpiewanie. Będzie też tradycyjna wata cukrowa. Przez 10 kolejnych lat festyn odbywał się w Brzostowie, z większym rozmachem, teraz będzie to skromniej, ale też w duchu radości, tyle że włączamy w to jakże potrzebną nam wszystkim MODLITWĘ.

6. Rozpoczęliśmy remont okien w naszej świątyni. Polega on na oczyszczeniu wszystkich szkieł, przeołowieniu, uzupełnieniu ubytków. Każde okno otrzyma też drugą warstwę ze szkła hartowanego. Z dołu tego nie widać, ale jest wiele szpar, przy wyjmowaniu prawie wszystko rozlatywało się w rękach, ołów cały jest skruszony, szkiełka luźne. Praca przy jednym oknie to 3-4 tygodnie. Wymiana dotyczy wszystkich okien. Potrwa to w sumie ponad rok. Na te prace udało się uzyskać pomoc finansową w wysokości 80% całych kosztów. 1 okno duże to ok. 10 tys., a jest ich 13 szt. + okna w zakrystii, rozeta nad wejściem do kościoła na wieży, w korytarzu wejścia na chór. Stosowną umowę podpisałem niedawno w Urzędzie Marszałkowskim. Nasz wkład własny to ok. 30 tys. Nasze ofiary składane na cele remontowe raz w miesiącu m.in. dziś, pokryją więc ten nasz wkład własny, resztę uzbieranej kwoty będziemy za to mogli wykorzystać na renowację ołtarza głównego i ambony, i temu zadaniu też podołamy. Te prace przewidziane są na jesień tego roku.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na nasze cele remontowe.

8. Modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o 8.00.

9. Dziękuję za wszelką pomoc i troskę o świątynię i jej otoczenie, która wyraża się konkretną pracą i poświęceniem czasu i sił.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka