Styczeń 26 2020 12:29:39
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. maja 2019 r.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś spotkanie rodziny parafialnej - w Dniu Matki i z ok. Dnia Dziecka, po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe w kościele, następnie spotkanie przy ognisku z kiełbaską, gry, zabawy, będzie można poskakać na skakance, zagrać w klipę i klasy, jak bawiły się dawniej dzieci, będzie można narysować serce dla swojej mamy. Spróbujemy też wspólne pośpiewać. Będzie też tradycyjna wata cukrowa. Strażacy zademonstrują różne pokazy, będzie można wtedy samemu się sprawdzić na sprzęcie strażackim. Dzieci będą też miały stoisko z wykonanymi własnoręcznie praktycznymi lub dekoracyjnymi przedmiotami, które powstały w ramach nauki o recyklingu. W ten sposób dzieci przyczyniają się do ochrony środowiska, a zarobione pieniążki przeznaczą na zakup nowych roślin ozdobnych do nasadzenia na terenie przykościelnym w miejsce uschniętych i tych, które wypadły. Niech to popołudnie będzie pięknie przeżyte. Zapraszam.

2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki z dodatkiem modlitewnym „5 minut dla Boga” na czerwiec.

3. Nabożeństwa w ostatnim tygodniu maja każdego dnia po Mszy św.

4. We wtorek ze względu na pielgrzymkę dzieci komunijnych do Górki klasztornej, Msza św. będzie o godz. 18.00.

5. Od piątku rozpoczniemy 9-dniową nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Organizowany jest projekt Ja, w Internecie dla mieszkańców naszej gminy. Chodzi o bezpłatny kurs komputerowy. Oprócz zdobycia nowych umiejętności, możemy przyczynić się do tego, że Szkoła Podstawowa w Miasteczku otrzyma 12 nowych komputerów, które będą służyły naszym dzieciom. A więc zyskamy podwójnie – starsi i młodsi. Potrzeba razem 156 osób. Szkolenia - 12 godzin w 3 spotkaniach realizowanych po 4 godziny. Grupy - 12 osobowe. Termin: czerwiec –październik br. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Gminnym Domu Kultury, Urzędzie Gminy i na stronie internetowej gminy. Podczas szkoleń catering. Dla uczestników szkolenia to niewielki wysiłek, a dla szkoły wielka sprawa. Szczegóły są też na stronie internetowej naszej parafii i Urzędu Gminy. A więc Rodzice i Dziadkowie jesteśmy zaproszeni do pomocy.

8. Badania Kardiologiczne odbędzie się w Białośliwiu 11 czerwca w „Centrum Medycznym Mutmed”. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja w przychodni. Koszt 60 zł. Badanie stanowi profilaktykę udarowo-zawałową. Każdy badany skorzysta z konsultacji i otrzyma opis do wyniku. Szczegóły na afiszu w gablocie.

W Dniu Matki
- wszystkim MAMOM –
życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!!!Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka