Grudzień 06 2019 17:48:04
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 2. czerwca 2019 r.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przeżywamy w liturgii uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa też nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę.

2. Dziś też przypada kolejny, XII Dzień Dziękczynienia za wolność Polski. W tym roku dziękujemy Stwórcy za Wielkich Pasterzy – Świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przed kościołem zbiórka do skarbonki na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00. Okazja do spowiedzi świętej w kościele w czwartek i piątek od 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Natomiast w I czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

5. XI Festyn Parafialny za nami. Pan Bóg nam dał pogodę trochę wietrzną, ale daliśmy radę. Dziękuję za udział i życzliwość, za wspólną modlitwę. Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w Festynie i pomagały w jego przeżyciu. Państwu Niedźwiadkom za nagłośnienie, Druhom Strażakom, paniom z Domu Kultury, Biblioteki za zaangażowanie i pomoc. I dziękuję też dzieciom z klasy II wraz z Panią Wychowawczynią i Rodzicami, które „zarobiły” 377,- zł wykonując własnoręcznie różne przedmioty, a pieniądze przeznaczyły na zakup nowych roślin ozdobnych do nasadzenia na terenie przykościelnym. WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ za SERCE !!!

6. Nowy numer Przewodnika Katolickiego do nabycia przed kościołem. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na czerwiec w cenie 5,90 zł.

7. W związku z szybkim przyrostem trawy, proszę mężczyzn o pomoc w koszeniu, w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Panie natomiast mogą bardzo pomóc przy likwidacji chwastów na skarpie, wokół posadzonych jesienią krzewów iglastych, płożących, które docelowo mają wzmocnić skarpę i właśnie przytłumić chwasty. Posadzimy też wtedy rośliny, które zostaną w tygodniu zakupione.

Boże Ciało w tym roku przypadnie 20 czerwca. Choć jeszcze trochę czasu, to pomyślmy o przygotowaniu trasy (jak co roku), ołtarzach.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka