Grudzień 08 2019 09:05:09
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 9. czerwca 2019 r.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś przeżywamy w liturgii uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2. W środę przypada w liturgii wspomnienie błog. kapłanów – męczenników II wojny światowej: Franciszka Dachtery i Antoniego Świadka – związanych z Bydgoszczą, a w piątek patrona naszej diecezji błog. Michała Kozala Biskupa i Męczennika.

3. W czwartek natomiast, 13 czerwca, święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam uczniów klasy VII i VIII. Katecheza przygotowująca do bierzmowania. Obecność obowiązkowa tych, którzy będą chcieli przyjąć ten sakrament w sposób dojrzały i odpowiedzialny.

5. Odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 12.00.

6. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła. Jest jeszcze Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc czerwiec.

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Różańcowej. Jest to trzecia niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele remontowe.

8. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury od godz. 8.00 będzie można zakupić świeże pączki, z których całkowity dochód zostanie przekazany na odbudowę zniszczeń powstałych w wyniku pożaru w Brzostowie 23. kwietnia br.

9. Spotkanie organizacyjne dla osób jadących w sierpniu na pielgrzymkę do Włoch, będzie w sobotę 6 lipca.

10. Planowana jest już też z 1,5 rocznym wyprzedzeniem pielgrzymka do Ziemi Świętej. Termin to listopad 2020 roku, po Wszystkich Świętych. Będzie tam wtedy chłodniej, a u nas po sezonie sadowniczo-rolniczym. Może to być „pielgrzymka życia”, o której przed laty nawet się nie myślało, ale dziś wiele się pozmieniało i jest to możliwe. Osoby zainteresowane proszę o kontakt i pytania, czy nawet już rezerwację miejsc. Taki wyjazd jest oczywiście samolotem i konieczny jest paszport. Trudno w tej chwili mówić o dokładnych kosztach, bo nie wiemy jak to będzie, na ten rok taki wyjazd kształtuje się ok. 3800 zł + ok. 130 $

11. Dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i siły, podejmując pracę koszenia i odchwaszczania w ostatnim tygodniu na terenie przykościelnym. Tyle tylko, że nie wszystko się udało, bo było nas za mało… Może uda się to zrobić przed uroczystością Bożego Ciała.

12. Bóg powołał Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Spychalską z ul. Kościuszki, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka