Luty 22 2020 10:09:03
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 16. czerwca 2019 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.11.00 wyruszymy z procesją ulicami naszego Miasteczka tradycyjną trasą: ul. Ks. Piotra Skargi, w ul. Kościuszki, na Plac Wolności i powrót do Krzyża. Proszę Panów Strażaków o asystę, niesienie baldachimu i utrzymanie porządku w czasie procesji. Proszę o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach, o przystrojenie trasy procesji, o liczny udział wszystkich Parafian, o niesienie sztandarów. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00 wokół kościoła, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie zieleni (brzózek) do kościoła już we wtorek po umówieniu się z p. Mieciem. Przy okazji prośba o podwiezienie drzewek w miejsca, gdzie zwyczajowo są ołtarze. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Zbiórka w czwartek 15 min. przed Mszą św.

2. Dziś odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie. SUMA o godz. 12.00.

3. W środę o godz. 9.00 w naszym kościele Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci i młodzieży.

4. Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając po Mszy św. wspólnie litanię.

5. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła. Warto poczytać artykuł o tym, że „wszyscy jesteśmy Bożym Ciałem”.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele remontowe. Dziękuję za dalszą pomoc w koszeniu trawy i porządkach na terenie przykościelnym.

7. Dzisiaj w Domu Kultury od godz. 8.00 można zakupić świeże pączki, z których całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc poszkodowanym przez pożar w Brzostowie.

8. W poniedziałek 1 lipca wyruszy 7 Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Pojedziemy m.in. podziękować za dar Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii i diecezji. Spotkanie organizacyjne dla osób zdeklarowanych na pielgrzymkę w piątek po Mszy św. i procesji na plebanii.

9. Modlitwa Wspólnoty Różańcowej po Mszy św. o 8.00.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Bieska z ul. Drzymały, jego pogrzeb był wczoraj śp. Romana Grabowskiego z Arentowa, jego pogrzeb będzie we wtorek o g. 11. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka