Luty 20 2020 02:35:28
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 23. czerwca 2019 r.

12 niedziela zwykła

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Zakończenie oktawy w czwartek z procesją do czterech ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków i ziół. Składam serdeczne podziękowania osobom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała, za dekorację naszych domów i ulic, dziękuję Druhom Strażakom, Paniom niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, paniom Katechetkom, ministrantom, panu organiście i wszystkim za wspólną i piękną modlitwę.

2. Jutro w liturgii przypada uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. w tym dniu też jeszcze procesja wokół kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu, suma odpustowa o godz. 18.30. Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając wspólnie po Mszy św. litanię.

4. Natomiast w sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to okazja do szczególnej modlitwy w int. Stolicy Apostolskiej i posługi Papieża Franciszka. Odpust w Dziembowie, SUMA o godz. 11.00.

5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci, podwójny numer wakacyjny na lipiec i sierpień z płytą w cenie 8,90 zł.

W Dniu Ojca - wszystkim OJCOM – SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Życzę też dobrych wakacji dzieciom i młodzieży
oraz zasłużonego urlopu i odpoczynku dorosłym.Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka