Luty 20 2020 04:11:29
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 30. czerwca 2019 r.

13 niedziela zwykła

1. Jutro rano wyruszy 7 Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Msza św. o godz. 7.00. Będziemy modlić się w intencji naszej Parafii, dziękując za dar Nawiedzenia Matki Bożej w naszej wspólnocie. Kto chciałby polecić swoje intencje Matce Bożej, by pielgrzymi zawieźli je do Częstochowy, może przekazać je na kartce, do jutra rana. Na Jasną Górę dotrzemy w czwartek ok. 15.00. Tam nasza Msza św. o godz. 17.30, którą można „na żywo” z nami przeżywać poprzez transmisję internetową z Kaplicy Cudownego Obrazu na stronie www.jasnagora.pl Powrót w piątek wieczorem.

2. Ze względu na pielgrzymkę nie będzie Mszy św. we wtorek i czwartek. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę przede Mszą św. o 16.45 i po niej Msza św.

3. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 16.30, następnie Msza św. W piątek nie będzie wizyty u chorych, zostali oni poinformowani osobiście miesiąc temu, że kolejna wizyta u nich w domu będzie 26 lipca. Proszę im to przypomnieć.

4. Biuro Parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne. Pilne sprawy można załatwić teraz jeszcze po Mszy św. lub w sobotę po powrocie pielgrzymów.

5. Odpust w Rudnej ku czci św. Piotra i Pawła, za tydzień – suma o godz. 12.00.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki, dziś dodatek modlitewnik „5 minut dla Boga” na lipiec. Cena 6 zł.

7. W najbliższą sobotę 6 lipca o godz. 11.00 w kościele, będzie spotkanie organizacyjne dla osób jadących za miesiąc na pielgrzymkę do Włoch.

8. Po renowacji wróciło na swoje miejsce pierwsze okno witrażowe. Dokonano oczyszczenia i uzupełnienia wszystkich szybek, przeołowienia, dodano drugą warstwę szyby hartowanej, wszystko jest w specjalnej oprawie, która wszystko wzmacnia oraz sprawia, że między szybami nie gromadzi się wilgoć. Jest też siłownik łańcuchowy, który po podłączeniu do prądu będzie uchylał okno do wietrzenia i cyrkulacji powietrza. W tym tygodniu będą wyjęte dwa kolejne okna od strony północnej, przy ołtarzu św. Józefa. Mam nadzieję, że rozpoczęte prace pójdą teraz sprawnie i systematycznie. Mamy na wszystko czas do września przyszłego roku.

9. Wszystkim przeżywającym czas wakacyjno-urlopowy życzę dobrego odpoczynku. Witam Gości przybyłych do naszej Parafii.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Salomeę Kamińską pochodzącą z Arentowa, ostatnio zam. poza naszą parafią, jej pogrzeb odbył się w sobotę . Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie …


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka