Grudzień 06 2019 16:43:37
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 21. lipca 2019 r.

16 niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W tematykę wprowadził nas odczytany komunikat Ks. Biskupa. Więcej na stronie www.miva.pl Z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa poświęcenie pojazdów dziś po Mszy św. na parkingu. Możemy też naszą ofiarą w ramach akcji: „Św. KRZYSZTOF – podaruj 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy” wesprzeć zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

2. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Dziś przeczytamy m.in. o tym, jak możemy pomóc kapłanom, aby nie dochodziło do kryzysów w ich życiu, o tym, że Św. Szarbel – libański mnich żyjący w XIX w. szuka współpracowników oraz o tym, jak chronić dzieci przed przemocą.

3. W najbliższy piątek 26 lipca od godz. 8.00 nawiedzę chorych z Komunią świętą. Proszę im o tym przypomnieć. Pomagajmy też chorym w pielęgnowaniu życia duchowego, módlmy się razem z nimi, rozmawiajmy, miejmy dla nich dar czasu, cierpliwości i zrozumienia. Pomagajmy im w korzystaniu z transmisji Mszy św. przez radio, telewizję czy internet.

4. W piątek przypada wspomnienie św. Anny i św. Joachima, dziadków Pana Jezusa, może to być dzień szczególnej modlitwy za naszych dziadków, w wielu wypadkach właśnie już starszych i schorowanych. A oprócz modlitwy dzień jakiegoś działania – odwiedzin, życzeń, rozmowy, nawet przez telefon jeśli są gdzieś dalej, odwiedzenia grobów zmarłych dziadków. Pomyślmy o dobrym uczynku w tym dniu.

5. Z kolei w sobotę 27 lipca o godz. 19.00 w kościele w Grabównie będzie koncert zespołu „Affabre Concinui”, znany nam z występu w naszym kościele, tj. sześciu panów śpiewających a’capella, imitujących dźwięki różnych instrumentów. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, wstęp wolny, warto skorzystać.

6. Za tydzień odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej w Rzadkowie - Suma odpustowa o godz. 11.00.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele remontowe. Trwają prace przy dwóch oknach, pewnie niebawem wrócą odnowione na swoje miejsce, a kolejne pojadą do warsztatu. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie i modlitwa Wspólnoty Różańcowej.

8. 1 sierpnia wyrusza pielgrzymka parafialna do Rzymu, wracamy 10 sierpnia. Zastępować mnie będzie Ks. Waldemar Krawczak z Domu św. Jana Pawła II, z Bydgoszczy. Jeśli ktoś ma ważne sprawy biurowe do załatwienia, to proszę to wziąć pod uwagę i wcześniej to załatwić.

9. Przypominam też o możliwości podjęcia studiów teologicznych w Bydgoszczy, szczegóły na afiszu.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Marię Wandę Franczyk, pochodzącą z naszej parafii, ost. zam. w Pile, jej pogrzeb odbył się w czwartek. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu w naszej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka