Luty 18 2020 01:22:35
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Pielgrzymka do Włoch: 1-10 sierpnia 2019 r.

DZIEŃ 1 TARVISIO
Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią ok. godz. 02.00 całodzienny przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię na nocleg do Włoch w ok. Tarvisio/Udine. (tego dnia ze względu na późny przyjazd bez obiadokolacji).

DZIEŃ 2 ASYŻ Śniadanie i przejazd do ASYŻU na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka, kościół św. Klary, dom św. Franciszka. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej, znajduje się tutaj Porcjunkula- kapliczka, miejsce gdzie w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 - 5 RZYM - WATYKAN
Przejazd do Wiecznego Miasta - Rzymu i zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym. Podczas pobytu w Rzymie zobaczymy m.in. (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Nawiedzimy także rzymskie świątynie - Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylikę Matki Bożej Większej, Kościół Quo Vadis, Katakumby św. Kaliksta, a także Bazylikę św. Pawła za Murami. Odwiedzimy również Bazylikę Santo Spirito in Sassia – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W Watykanie udamy się na Plac św. Piotra na Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem (podczas obecności Ojca Świętego w Watykanie). Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Udamy się także z wizytą do Muzeów Watykańskich, które należą do najważniejszych i najbogatszych obiektów tego typu na całym świecie. Ukoronowaniem wędrówki po muzeach jest kontemplacja słynnej Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6 MONTE CASSINO - SAN GIOVANNI ROTONDO
Udamy się na MONTE CASSINO do Opactwa Benedyktynów, na które m.in. składa się Klasztor i Bazylika z grobem św. Benedykta. Na polskim cmentarzu wojskowym złożymy kwiaty i oddamy cześć poległym żołnierzom i ich dowódcy - Gen. Andersowi. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7 SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO – ADRIATYK
Pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO, gdzie poznamy niezwykłe miejsca i sanktuarium św. Ojca Pio - stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Następnie przejazd do MONTE SANT ANGELO i nawiedzenie Sanktuarium w grocie, gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł. Przejazd do jednego z kurortów Riwiery Adriatyckiej, czas wolny i relaks na plaży, spacer promenadą. Powrót do na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 8 LORETO
Śniadanie i przejazd do LORETO i zwiedzanie położnej na wzgórzu Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Świętej Rodziny, który został przeniesiony tutaj w XIII wieku z Nazaretu. Odwiedzimy również cmentarz polskich żołnierzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9 PADWA – WENECJA
Wczesne śniadanie i przejazd do PADWY, gdzie udamy się do Bazyliki św. Antoniego, z kaplicą polską i sarkofagiem Świętego. Przejazd na zwiedzanie WENECJI – poznamy wyjątkowe miasto położone na 118 wyspach, zobaczymy Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów, Wieżę Zegarową, Most Westchnień. Następnie spacer urokliwymi, tajemniczymi uliczkami po dzielnicy Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10 POWRÓT
Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Czechy, po przekroczeniu granicy obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych lub po północy.

Cena pielgrzymki 2590,- zł Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać 130 €).

Uwagi: dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty !!!

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka