Styczeń 19 2020 11:23:10
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 25. sierpnia 2019 r.

21 niedziela zwykła

1. Dziś udajemy się z pielgrzymką rowerową do Górki Klasztornej. Zbiórka przy kościele, wyjazd o 13.15. Tam w Sanktuarium u stóp Matki Bożej Góreckiej o godz. 16.30 nasza parafia będzie miała swoją Mszę św. Pamiętajmy o kamizelce odblaskowej.

2. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, a w sobotę w naszej diecezji święto Rocznicy Poświęcenia kościoła katedralnego.

3. Przyszła niedziela 1 września, to szczególna okazja by w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej w modlitwie polecać Bogu sprawy pokoju w Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

4. Przed kościołem do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś mamy dodatek modlitewny na wrzesień „5 minut dla Boga” w cenie 6,- zł.

5. Nasz odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w tym roku - w niedzielę 15 września. We wrześniu będziemy też przeżywać renowację, odnowienie misji świętych. Szczegóły podam później.

6. Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę Wawrzyniak z ul. Kościuszki, jej pogrzeb był wczoraj. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu w naszej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka