Styczeń 19 2020 11:04:03
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. września 2019 r.

22 niedziela zwykła

1. Jutro uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w kościele o godz. 9.00. Następnie przejdziemy pod pomnik, aby uczcić poległych w obronie Ojczyzny w 80 r. wybuchu II wojny światowej.

2. Dzieciom klas 1 poświęcę tornistry i przybory szkolne w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele pierwsze spotkanie młodzieży kl.I szkół średnich, kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

4. W tym tygodniu przypada I. piątek miesiąca. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą świętą, w piątek od 16.00. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza św. o godz. 17.00.

5. Za tydzień 8 września Święto Narodzenia NMP, zwane też Matki Bożej Siewnej. Ziarno siewne poświęcę na każdej Mszy św. W naszej diecezji jest to święto Matki Bożej Pięknej Miłości - Głównej Patronki diecezji.

6. W najbliższą sobotę chcemy zrobić porządek w otoczeniu kościoła i wewnątrz przed odpustem parafialnym. Proszę o pomoc jak najliczniej od godz. 9.00, panów z kosiarkami, panie z wiaderkami i mopami, młodzież i dzieci z miotłami i grabiami. Pamiętajmy, że za świątynię, cmentarz i całe otoczenie odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też jeszcze numer z poprzedniego tygodnia z modlitewnikiem „5 minut dla Boga”. Jest również Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc wrzesień.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie i modlitwa Wspólnoty Żywego Różańca.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Kaczmarka, z Marianowa, jego pogrzeb był wczoraj. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu w naszej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka