Styczeń 19 2020 11:37:47
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 8. września 2019 r.

23 niedziela zwykła

1. Dzieciom klas 1 poświęcę tornistry i przybory szkolne dziś na Mszy św. o g.11.00

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie młodzieży klas I szkół średnich, kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

3. Sobota 14 września to w naszej parafii dzień świąteczny, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

4. W tym dniu wieczorem rozpoczynamy misje święte, które poprowadzi Ks. Jerzy Gugała, Pallotyn. O godz. 20.00 przeżyjemy Drogę Krzyżową ulicami Miasteczka, zakończymy Apelem Jasnogórskim. W niedzielę nauki misyjne na każdej Mszy św., a potem do czwartku podobnie jak w roku ubiegłym, aby każdy mógł uczestniczyć Msze św. będą o 9.00, 17.00 i 20.00. Szczegółowy program ministranci rozdają przy wyjściu z kościoła. Proszę zabrać, aby w każdej rodzinie mógł on być „pod ręką”. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszam do głębokiego przeżycia tego czasu i przyjęcia go jako daru Bożego. Proszę Was o modlitwę za ojca misjonarza i za całą naszą Parafię.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy naszą parafialną uroczystość odpustową. Msze św. z naukami misyjnymi o 8.00, 9.30 i Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Mirosław Goślinowski, proboszcz z Niemcza. Proszę dziewczynki do sypania kwiatków, panów strażaków o asystę i niesienie baldachimu, proszę o niesienie w procesji sztandarów. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla dzieci i rodziców klasy III, które przygotowują się do I Komunii św.

7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na wrzesień w cenie 5,90 zł.

8. W tym tygodniu powróciły na swoje miejsce po renowacji dwa okna od strony północnej, a kolejne dwa pojechały do warsztatu. Ofiary składane w przyszłą niedzielę – 3 w miesiącu – są przeznaczone na nasze prace remontowe.

9. Dziękuję za wczorajszą pomoc w porządkach przy kościele i w świątyni na odpust, za pomoc w ciągu całego minionego tygodnia.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Felicję Pikulik, z ul. Poniatowskiego, jej pogrzeb był wczoraj oraz śp. Genowefę Soroczyńską z Wolska, której Msza św. pogrzebowa będzie jutro w naszym kościele o godz. 11.15, a pochowana zostanie w Pile jutro o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym. Polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu w naszej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka