Grudzień 08 2019 08:46:58
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 15. września 2019 r.

24 niedziela zwykła

1. Z Bożą pomocą i otwarci na dary Ducha Świętego rozpoczęliśmy czas misji świętych, czas łaski od Pana, czas umocnienia naszej wiary i przyjaźni z Bogiem. Podobnie jak w roku ubiegłym do najbliższego czwartku Msze święte będą o godz. 9.00, 17.00 oraz o 20.00 z naukami misyjnymi, tak by każdy mógł skorzystać w dogodnej dla siebie porze. Dodatkowo w poniedziałek po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo za zamarłych na cmentarzu, a we wtorek o tej samej porze nabożeństwo przebłagalne. W środę natomiast pół godziny przed każdą Mszą św. będzie okazja do spowiedzi świętej.

2. Niech w Misje święte wpisze się rozpoczynający się IX Tydzień Wychowania, którego mottem są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” Nie będzie osobnych nauk, ale proszę, byśmy w misjach uczestniczyli wspólnie, całymi rodzinami. Niech dzieci i młodzież będą razem z rodzicami.

3. Dzisiaj przeżywamy naszą parafialną uroczystość odpustową. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Mirosław Goślinowski, proboszcz z Niemcza.

4. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na wrzesień w cenie 5,90 zł.

5. Miłośnicy biegania i przyrody mogą się spotkać na Biegu Przełajowym „Szlakiem Królewskim” – ok. 5 km. Odbędzie się on w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Start przy nadleśnictwie Piła-Kalina, każdy uczestnik otrzyma medal, udział jest bezpłatny. Szczegóły na afiszach w gablocie.

6. Kandydaci do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich w zakrystii odbierają książeczki i deklaracje.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka