Grudzień 08 2019 08:47:22
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 29. września 2019 r.

26 niedziela zwykła

1. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są od wtorku do czwartku po Mszy św., a w piątek i sobotę o 16.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy !!! W piątek modlitwę prowadzą dzieci szkolne.

2. W przyszły poniedziałek 7.X. święto Matki Bożej Różańcowej, na Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcenie różańców dzieciom z klasy 3.

3. W tym tygodniu przypada 1. czwartek (będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych) i 1. piątek miesiąca. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą świętą, w czwartek od 16.00 (tu proszę szczególnie dzieci z klas 4-6) i w piątek od godz. 16.00 (młodzież z klas 7-8 i starszą), Msza św. o godz. 17.00. Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest dołączony modlitewnik „5 minut dla Boga” na październik – cena 6,- zł.

5. Za tydzień odpust w Wysokiej, ku czci Matki Bożej Różańcowej, suma odpustowa o godz. 12.00.

6. Osoby zamierzające jechać na dziękczynną pielgrzymkę na Jasną Górę 24/25 października, proszę o szybką decyzję i zgłoszenie, abym mógł przekazać informację do parafii w Kaczorach, która koordynuje wyjazd z naszego dekanatu. Szczegóły są w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół średnich.

8. W środę od godz. 8.00 do 10.00 będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

9. Za miesiąc w niedzielę 27.X. dzień honorowego krwiodawstwa w naszej parafii. Informuję o tym wcześniej, abyśmy mogli to sobie zaplanować i się przygotować. Zachęcam nowe osoby, może też młodzież, która w ostatnim czasie ukończyła 18 lat, aby pomyślały o takim sposobie pomocy chorym.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustynę.

11. Bóg powołał do wieczności śp. Czesława Humerskiego z ul. Kościuszki, jego pogrzeb odbył się w środę, polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka