Grudzień 08 2019 09:37:24
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 6. października 2019 r.

27 niedziela zwykła

1. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcę różańce dzieciom z klasy III, które przygotowują się do I Komunii świętej. Oczywiście każdy, kto ma nowy różaniec też może skorzystać z tej okazji do poświęcenia.

2. Trwam w modlitwie różańcowej. Zapraszam na nabożeństwa od poniedziałku do czwartku po Mszy św., a piątek i w sobotę o godz. 16.30.

3. Za tydzień XIX Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY!” Przy kościele w tym dniu, jak co roku, będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po południu chcemy się spotkać na Biegu Papieskim, w tym roku już po raz 11. Zaczęliśmy to w 2009 r. Po biegach wspólne spotkanie przy ognisku koło kościoła. O tym dokładnie jeszcze za tydzień, jesteśmy zależni od pogody.

4. Dzisiaj odpust we Wysokiej, ku czci Matki Bożej Różańcowej, suma odpustowa o godz. 12.00.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc październik z dodatkiem w cenie 5,90.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas 1-szych szkół średnich.

Do ogłoszeń parafialnych na niedzielę 6 października 2019 r.

„Wśród ważnych zadań, za które odpowiada Biskup diecezjalny, a które mają na celu zabezpieczenie dobra wspólnego wiernych, w szczególności zaś ochronę dzieci i młodzieży, znajduje się danie właściwej odpowiedzi na przypadki ewentualnych nadużyć seksualnych wobec osób małoletnich, popełnionych przez duchownych w jego diecezji. Tego rodzaju stanowisko zobowiązuje do ustanowienia należytych procedur postępowania, by objąć opieką ofiary takich nadużyć, jak również by formować wspólnotę kościelną w celu ochrony małoletnich” (List okólny Kongregacji Nauki Wiary z dnia 3 maja 2011 r.).

Dnia 28 września 2019 r. podczas spotkania duchowieństwa diecezji bydgoskiej, na którym obecny był o. Adam Żak, Koordynator Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, ks. Biskup Jan Tyrawa zatwierdził Zasady ochrony osób małoletnich i bezradnych w diecezji bydgoskiej. Dokument ten, owoc współpracy Zespołu ds. prewencji diecezji bydgoskiej z Zespołem ds. prewencji archidiecezji gnieźnieńskiej, zawiera podstawowe informacje na temat przepisów prawa kanonicznego dotyczących przestępstw przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu oraz polskiego prawa karnego, procedury postępowania w przypadkach podejrzenia o popełnienie przestępstwa, a także zasady organizacji bezpiecznej opieki oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. Pełen tekst Zasad oraz dane kontaktowe osób odpowiedzialnych za prewencję i ochronę małoletnich i bezradnych w diecezji bydgoskiej można znaleźć na stronie www.diecezja.bydgoszcz.pl w części Instytucje w zakładce Delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży w Diecezji Bydgoskiej.

7. Bóg powołał do wieczności śp. Mikołaja Pikulika z ul. Poniatowskiego oraz śp. Irenę Krawiec z Brzostowa, ich pogrzeby odbyły się wczoraj, polecajmy ich dusze Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka