Styczeń 26 2020 12:18:23
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 13. października 2019 r.

28 niedziela zwykła

1. Trwamy w modlitwie różańcowej. Zapraszam na nabożeństwa od poniedziałku do czwartku po Mszy św., a w piątek i w sobotę o godz. 16.30.

2. Dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY!” Przy kościele w tym dniu, jak co roku, zbieramy ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 15.00 chcemy się spotkać na Biegu Papieskim, zbiórka w kościele. Po biegach wspólne spotkanie przy ognisku.

3. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na miesiąc październik z dodatkiem w cenie 5,90.

4. Za tydzień po Mszy św. o g. 8.00 będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę – 3 w miesiącu – przeznaczone są na prace remontowe naszych okien w kościele.5. 1 listopada porządek nabożeństw będzie o tradycyjnych godzinach. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

6. Zadbajmy o groby naszych bliskich. Starajmy się o utrzymanie porządku na cmentarzu i wokół niego. Przypominam też, że wszelkie prace na cmentarzu powinny być wcześniej uzgodnione i zgłoszone.

Ogłoszenie

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, monitory). Zbiórka będzie miała miejsce na PARKINGU PRZY KOŚCIELE (OBOK ŚMIETNIKA) od jutra do piątku godz. 12.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez Parafię sprzętu, przez Green Office Ecologic).

Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka