Maj 27 2019 09:13:53
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 9. października 2011 r.

1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa są każdego dnia o godz. 17.30 po Mszy św. Dzieci z klas II będą miały poświęcone swoje różańce dzisiaj na Mszy św. o g. 11.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, dzieci prowadzą modlitwę: w poniedziałek Gimnazjum klasy I-III. Środaâ - dzieci ze Szkoły Podstawowej.

2. Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - CZŁOWIEK MODLITWY. Przy kościele, jak co roku, są zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po południu o godz. 15.00 będzie Bieg im. Jana Pawła II. Wszystkich chętnych zapraszamy - rozpoczęcie przy krzyżu, gdzie zostaną podane szczegóły. Zakończenie wspólnym ogniskiem przy kościele.

3. W piątek 14 października odprawimy Mszę św. wotywną o Krzyżu św., a po nabożeństwie różańcowym będzie uczczenie relikwii Krzyża św. Jest to jednocześnie Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim naszym Nauczycielom życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy dydaktyczno-wychowawczej i o to będziemy się modlili w tym dniu w nabożeństwie różańcowym.

4. Od poniedziałku do soboty, będą zbierane ofiary na prace remontowe. Proszę, aby osoby zbierające odebrały listy w zakrystii. Prace na cmentarzu intensywnie postępują. Czeka nas wycinka suchych drzew, na które mamy już zezwolenie. To też wiąże się z kosztami, rozmowy z firmą już trwają, o ich wyniku poinformuję później. Porządkujemy już też powoli groby naszych bliskich, bardzo proszę o ostrożność, ale też o odpowiedzialność. Pewnie to dotyczy nielicznych, ale dochodzą sygnały, że już są osoby, które idą na łatwiznę i wyrzucają śmieci za nowy płot. Nieraz niektórym głupio jest zwrócić uwagę osobom dorosłym, tak postępującym. Mamy pojemniki na śmieci, systematycznie opróżniane. Jeśli my sami nie zadbamy o porządek, to nikt inny za nas tego nie zrobi. Zróbmy te kilkadziesiąt kroków do śmietnika. Informuję też, że woda jest przy wejściu od kościoła po prawej stronie za tym nowym murem, przesunięta spod świerku. Potem pojawi się też stosowne oznaczenie, zawiśnie regulamin cmentarza i stawiania nagrobków.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

6. Młodzież szkół średnich, która jest zobowiązana do uczestnictwa w katechezie przyparafialnej w ramach przygotowania do małżeństwa zapraszam na pierwsze spotkanie w przyszłą sobotę do kościoła na godz. 16.00.

7. Dziś odpust w we Wysokiej ku czci M.B. Różańcowej.

Ks. proboszcz
Błażej KownackiCzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka