Styczeń 26 2020 12:17:40
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 3. listopada 2019 r.

31 niedziela zwykła

1. We środę 6 listopada w naszej Parafii przypada adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji o godz. 11.00. Postarajmy się tak ułożyć swoje zajęcia, byśmy znaleźli czas na spotkanie z Jezusem, który nas zaprasza. Aby Pan Jezus nie był ani chwili sam, proponowany jest następujący
Plan adoracji:
od 11.00 Wolsko, Drzymały i ul. Poniatowskiego
od 12.00 Arentowo, Huby, Matki Różańcowe, Brzostowo
od 13.00 Konopnickiej, Szkolna i Dąbrowskiego;
od 14.00 Racławicka, Plac Wolności i Grabionna
od 15.00 Kościuszki, Aleja Brzostowska i Ks. Skargi
od 16.00 Ogrodowa, Słoneczna, Romanowskiego;

2. Różaniec za zmarłych z wymieniankami we wtorek i środę o godz. 16.30.

3. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na listopad.

4. Dziękuję też wszystkim krwiodawcom, którzy włączyli się przed tygodniem w akcję Zarejestrowało się 68 osób, po lekarskiej weryfikacji 54 osoby mogły oddać krew, co dało razem 24,3 litry krwi.

5. Za tydzień w sobotę od godz. 9.00 chcemy wygrabić wszystkie liście, które zdążą opaść, oczyścić teren przy kościele przed zimą. Ufam, że pospieszycie z pomocą. Potrzebne będą grabie, miotły.

6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na katechezę: uczniowie klasy 8 we wtorek na g. 17.00, uczniowie z klasy I szkoły średniej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00.

7. Zbliża się 1 rocznica nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Boską Częstochowską. Za dwa tygodnie 16 listopada przypadnie to w sobotę. Już dziś zapraszam na wspólne dziękczynienie.

8. W tym tygodniu prace przy pozostałych oknach, w poprzednim tygodniu wykonawca się rozchorował.

9. W przyszłą niedzielę 10.11. w Domu Kultury w Miasteczku od godz. 9.00 odbędzie się „Pchli Targ – Bazarek Charytatywny”. Całkowity dochód przeznaczony będzie na kontynuację leczenia w Meksyku małej 6-letniej dziewczynki – Sary Popielarskiej z Nieżychowa, chorej na glejaka mózgu IV stopnia. Pod hasłem „WSZYSTKIE SERCA BIJĄ DLA SARY” my również chcemy przyłączyć się do tej zbiórki. Na Pchlim Targu będzie sprzedaż fantów, pluszaków, rozmaitości oraz słodkości. Dodatkowo już od godz. 9.00 będzie można zakupić „PĄCZKI OD SERCA”. Od godz. 12.00 będzie animator dla dzieci, jesienna sesja zdjęciowa oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy i …. inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.

10. Bóg powołał do wieczności śp. Pelagię Uliczka z Brzostowa, jej pogrzeb odbył się w czwartek, polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie….


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka