Grudzień 09 2019 11:40:56
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 10. listopada 2019 r.

32 niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzony jest XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Przemilczane Cierpienie”. Modlimy się za prześladowanych chrześcijan, w tym roku szczególnie w Sudanie Południowym. Możemy wspierać tych naszych braci chrześcijan, składając ofiarę do skarbonki. Szczegóły na afiszu w gablocie.

2. W poniedziałek 11 listopada narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o 9.30 i 11.00. O godz. 11.00 będziemy modlić się w int. Ojczyzny. Następnie uroczystość pod pomnikiem na Rynku. Pamiętajmy o wywieszeniu na domach naszej flagi narodowej.

3. Z racji wspomnienia św. Marcina w poniedziałek po Mszach św. błogosławieństwo rogali marcińskich.

4. W najbliższą sobotę 16 listopada przypada 1 rocznica nawiedzenia Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy w int. całej naszej wspólnoty na Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie ponowimy Jasnogórskie Śluby Narodu i zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

5. Parafialny obraz nawiedzający rodziny naszej parafii jest obecnie na ul. Kościuszki. Myślę, że na sobotę i niedzielę mógłby on wrócić do kościoła, a następnie zostanie przekazany do dalszej peregrynacji kolejnej rodzinie. Po zakończeniu na ul. Kościuszki przy stacji PKP, obraz nawiedzi rodziny na Alei Brzostowskiej. Ostatnia rodzina z tej ulicy przekaże obraz do kościoła.

6. Przy wyjściu do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na listopad.

7. Za tydzień po Mszy św. o g. 8.00 będzie modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę – 3 w miesiącu – przeznaczone są na prace remontowe naszych okien w kościele, jak widzimy ostatnie dwa z nawy głównej zostały zabrane do warsztatu. Wrócą na początku grudnia.

8. W tym tygodniu Msze św. w środę i czwartek będą wyjątkowo o godzinę później, czyli o godz. 18.00.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 katecheza dla młodzieży klas 1 szkół średnich, która przygotowuje się do przyjęcia bierzmowania.

10. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy kościele.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka