Grudzień 09 2019 11:00:40
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 17. listopada 2019 r.

33 niedziela zwykła

1. W związku z tym, że co roku w Trzecią Niedzielę Listopada obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców kieruje do nas krótkie słowo:

Drodzy Kierowcy, Motocykliści, Rowerzyści i Piesi!

W Światowym Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków zwracam się do Was z Apelem: Nam Polakom w wielkiej spuściźnie po Papieżu Polaku - dziś świętym Janie Pawle II zostało wiele ważnych i cennych słów, homilii i próśb. Ale jedna z nich szczególnie czeka na przebicie się do naszej świadomości i naszych serc - rodaków Papieża Tysiąclecia. Jest to prośba o bezpieczne poruszanie się po drogach, aby nie było już więcej tragicznych zdarzeń, ofiar i ludzi cierpiących z powodu tragicznych wypadków. Papież Jan Paweł II w listopadzie 1998 r. apelował i dalej to czyni, wołając do każdego z nas: „Zanoszę do Boga modlitwy w intencji tych, którzy zginęli w tak tragicznych okolicznościach, a zarazem pragnę zapewnić o mej duchowej bliskości ich rodziny oraz osoby, które przeżyły wypadki, ale pozostały głęboko zranione fizycznie i duchowo. Wyrażam nadzieję, że dzięki obchodom tego dnia - kierowcy będą zawsze postępować odpowiedzialnie, okazując szacunek zarówno dla ludzkiego życia, jak i dla zasad bezpieczeństwa na drogach”. Z całego serca zachęcam więc wszystkich, proszę i o to się modlę: kierujmy się Miłością na drodze, na każdej drodze naszego życia!

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

3. Wczoraj przeżywaliśmy rocznicę nawiedzenia Matki Bożej. Podobna uroczystość będzie w piątek w Grabównie. Wprowadzony zostanie do kościoła Obraz – kopia Jasnogórskiej Ikony, przywieziony z Jasnej Góry. O godz. 18.00 ruszy procesja z obrazem z placu za skrzyżowaniem z drogą nr 10 do kościoła, tam dalsza modlitwa. Ks. Proboszcz Wiesław serdecznie nas też zaprasza.

4. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.

5. Dziękuję za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Sudanie Południowym.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa Wspólnoty Różańcowej.

Bóg powołał do wieczności śp. Mieczysława Krawca z Brzostowa, jego pogrzeb odbył się wczoraj. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz, Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka