Grudzień 09 2019 11:01:15
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. grudnia 2019 r.

1 niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent – nowy rok liturgiczny. Roraty w tym tygodniu: poniedziałek, środa i piątek godz. 17.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, przychodzimy z lampionami. Dzieci będą otrzymywały naklejki potwierdzające udział w roratach. Jak co roku przynosimy serca, na których będą zapisane nasze dobre uczynki.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich oraz I piątek miesiąca, w tym dniu podejmujemy szczególnie modlitwę wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

3. Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku miesiąca: czwartek od godz. 16.30, piątek od 16.00, następnie Msza św.

4. Chorych nawiedzę z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom z klasy trzeciej poświęcę medaliki i książeczki.

6. W przyszłą, drugą niedzielę adwentu, przypada też dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy ten Fundusz ofiarą złożoną do skarbony.

7. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które po Mszy św. możemy nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Można też nabywać świece Caritas: duża świeca 15,- zł; mała 6,- zł.

8. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na grudzień - cena 5,90 zł.


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka