Luty 25 2020 23:27:26
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. stycznia 2020 r.

3 niedziela zwykła

1. Dzisiejszą niedzielę papież Franciszek ogłosił Niedzielą Słowa Bożego. Jak zaznaczył, ma ona służyć temu „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Tylko pogłębiona lektura Pisma Świętego i refleksja nad nim prowadzi do wiary dojrzałej. Przy wyjściu z kościoła można sobie zabrać w prezencie od ministrantów okolicznościową broszurkę, z której też dowiemy się, że jest co najmniej 10 powodów, dla których warto czytać Pismo Święte.

2. W przyszłą niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też w naszej tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św., również w sobotę wieczorem. Dzieci z klasy 3, przygotowujące się do I Komunii świętej, przyjdą wraz z najbliższymi na godz. 11.00 i przyniosą swoje świece.

3. W tym też dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zakonnice i zakonnicy odnawiają swoje śluby zakonne. My wspieramy ich modlitwą i ofiarą. Do skarbony przed kościołem będziemy mogli wrzucić ofiarę na pomoc klasztorom klauzurowym.

4. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Dziś dodatek modlitewny „5 minut dla Boga” na luty. Cena Przewodnika 6,- zł.

5. W maju bieżącego roku organizowana jest NARODOWA DZIĘKCZYNNA PIELGRZYMKA DO RZYMU W ZWIĄZKU Z 100. ROCZNICĄ URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. Organizacją wyjazdu naszej diecezji zajmuje się Biuro Pielgrzymkowe „Frater” z Bydgoszczy. Szczegóły, informacje i zapisy w Biurze FRATER. Tel. kontaktowe na afiszach w gablotach.

6. Bóg powołał do wieczności śp. Salomeę Majer z Brzostowa, jej pogrzeb był w czwartek. Polecajmy jej duszę Bogu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie…


Ks. proboszcz
Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka