Maj 27 2019 09:39:19
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 23. października 2011 r.

1. Przed nami ostatni tydzień października. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, szczególnie tych, którym jeszcze w tym roku się nie udało. Dzieci prowadzą: w poniedziałek gimnazjum, środa i piątek dzieci ze szkoły podstawowej.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: Idźcie i głoście… Wypraszajmy w modlitwie nowe powołania misyjne z naszej parafii.

3. We wtorek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00 - po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Przy cmentarzu zbierane będą ofiary na nasz cmentarz. Czeka nas jeszcze wycięcie drzew na cmentarzu, czekamy na zgodę od konserwatora zabytków. Za to wycięcie też trzeba będzie zapłacić, ale zrobi to firma ubezpieczona i wykwalifikowana, w miarę sprawnie i bezpiecznie. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy o uszanowaniu tego świętego miejsca. Nie palmy tam papierosów, a śmieci wynośmy do pojemników.

4. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane od 2 do 6 listopada o godz. 16.30. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św. Wymienianki roczne zgłaszamy w biurze parafialnym.

5. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła, jest też jeszcze diecezjalny kalendarz ścienny na nowy rok w cenie 6,- zł.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na konto parafialne.

7. Dziękuję też wszystkim, którzy wczoraj w jakikolwiek sposób pomogli przy kościele.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka