Styczeń 20 2020 02:55:26
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 30. października 2011 r.

1. We wtorek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 13.00, po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Również już poniedziałkowa Msza św. wieczorna podobnie jak w sobotę przed niedzielą, jest Mszą św. świąteczną, z której mogą skorzystać szczególnie ci, którzy wybierają się w drogę na cmentarze gdzieś dalej. Bardzo serdecznie proszę, by w miarę możliwości na czas procesji przyjść pieszo na cmentarz. Od godz. 9.00 ruchem będą kierować Panowie Strażacy, proszę się stosować do ich poleceń, wykazać dużo cierpliwości i zrozumienia. Ofiary zbierane przy cmentarzu przeznaczamy na uregulowanie należności za wykonane tam prace. Będzie do nabycia okolicznościowa specjalna cegiełka na ten cel.

2. W środę Dzień Zaduszny - Msze św. o 9.00, 17.00

3. Wymienianki jednorazowe za zmarłych połączone z różańcem będą czytane od 2 do 5 listopada o godz. 16.30. Proszę o czytelne wypisywanie, w mianowniku i składanie ich w zakrystii po Mszach św.
Wymienianki roczne zgłaszamy w biurze parafialnym. Od nowego roku liturgicznego będą one czytane nie w niedziele, jak dotychczas, ale w wybranym dniu raz w miesiącu odmawiany będzie cały różaniec za zmarłych.

W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać i ofiarować za dusze zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. W piątek z okazji Dnia Patrona Msza św. dla Gimnazjum o godz. 9.00. Gimnazjaliści ze spowiedzi św. mogą skorzystać już w czwartek od 16.00.
W I piątek miesiąca, spowiedź św. dla pozostałych dzieci od godz. 14.00, następnie Msza św. o godz. 15.00. Dalej okazja do spowiedzi od 16.00 w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. wieczorna o 17.00 poprzedzona modlitwą różańcową za zmarłych. Chorych nawiedzę w piątek od godz. 10.00 !!!

5. W niedzielę w naszej Parafii przypada adoracja Najświętszego Sakramentu. W związku z tym po ostatniej Mszy św. wystawienie i adoracja, która potrwa do godz. 15.00. Zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą różańcową za zmarłych też jeszcze z wymieniankami jednorazowymi.

6. Przed kościołem do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci.

7. W przyszłą sobotę chcemy uporządkować teren przy kościele, tzn. wygrabić opadłe już liście przed zimą. Bardzo proszę o liczną pomoc wszystkich, którzy mogą, proszę przynieść grabie. Kandydaci do bierzmowania z klasy III gimnazjum zrobią dobry uczynek i przyjdą wszyscy do pomocy.

8. Natomiast w sobotę po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, w ramach katechezy przyparafialnej. Uczestnictwo jest obowiązkowe, stąd proszę wszystkich zainteresowanych o przybycie, a rodziców tej młodzieży o zainteresowanie się.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka