Maj 23 2019 15:11:20
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 20. listopada 2011 r.

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok kościelny. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. We wtorek wspomnienie św. Cecylii. Polecajmy jej wstawiennictwu naszego Pana Organistę, chór "Lutnia"€ i wszystkie chóry i zespoły kościelne.

3. W czwartek minie rok od śmierci Ks. Czesława Ulińskiego, poprzedniego proboszcza. Msza św. w jego int. będzie w środę o 17.00.

4. Młodzież kl. III gimnazjum z naszej parafii, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania przyjdzie na spotkanie formacyjne do kościoła w piątek na Mszę św. o 17.00 i następnie pozostanie na nauce.

5. Za tydzień rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Roraty podobnie jak w latach ubiegłych będziemy odprawiali w poniedziałki, środy i piątki. Proszę, aby dzieci przygotowały lampiony, gromadźmy się licznie na wspólnej modlitwie. Od niedzieli będzie można nabywać też świece w ramach corocznej akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom -€“ duża świeca 15 zł; mała 5 zł. Za tydzień też poświęcę opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które od niedzieli będzie można nabywać w zakrystii a także w biurze parafialnym. Proszę, by po opłatki nie przysyłać dzieci. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

6. Od poniedziałku do soboty, będą zbierane ofiary na prace remontowe w parafii. W grudniu i w styczniu nie będzie tej zbiórki. Proszę, aby osoby zbierające odebrały listy w zakrystii. Wszystkim tym osobom bardzo dziękuję za pomoc, a włączającym się w remonty przez złożoną ofiarę składam serdeczne "€žBóg zapłać"€. Spotkanie podsumowujące we wtorek przyszłego tygodnia po Mszy św. o 17.00.

7. W przyszłą niedzielę w Kaczorach odpust ku czci błog. Franciszki Siedliskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00 w nowym kościele, którą odprawi Ks. Arcybiskup Henryk Muszyński.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, a w nim kalendarz na nowy rok. W kalendarzu fotografie i informacje o Świętych kanonizowanych przez Jana Pawła II. Dziś cena: 6,50 zł.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka