Maj 23 2019 15:27:16
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 27. listopada 2011 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Kościół naszym domem”.
Roraty w tym tygodniu: poniedziałek g. 17.00, środa g.17.00 i piątek g. 15.00. Gromadźmy się licznie na wspólnej modlitwie – przynosimy swoje lampiony, a dzieci także serca z zapisanymi na nich dobrymi uczynkami. Potem te serca zawisną przy żłóbku Pana Jezusa.
Można już nabywać świece Caritas po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym: duża świeca 15 zł; mała 5 zł. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny do naszych domów, które można nabywać w zakrystii, a także w biurze parafialnym. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Proszę, by po opłatki nie przysyłać dzieci.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będziemy modlić się o dar nowych powołań kapłańskich. W I piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 9.00. Od 14.00 spowiedź święta dla wszystkich dzieci i o godzinie 15.00 Msza św. roratnia!!! Dalej spowiedź od 16.00 i Msza św. wieczorna o 17.00 poprzedzona modlitwą za zmarłych z wymieniankami rocznymi.

3. Zapraszam osoby zbierające ofiary na spotkanie podsumowujące w środę na godz. 18.00 na plebanię. Planujemy też jak co roku Parafialny Bal Karnawałowy pod koniec stycznia. Spotkanie osób chętnych do pomocy również w środę o godz. 18.45 na plebanii.

4. Za tydzień w niedzielę na Pl. Wolności o godz. 15.00 spotkanie mikołajkowe dla mieszkańców przy choince i ognisku.

5. W niedzielę 11. grudnia o godz. 19.00 w Pile w parafii NMP Wspomożenia Wiernych będzie koncert poświęcony pamięci Błog. Jana Pawła II. Szczegóły na afiszu. W sprawie zaproszeń można się kontaktować z p. Mirosławem Rozentalem.

6. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na grudzień, z adwentowym dodatkiem.

7. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych na kolejną katechezę zapraszam w piątek na godz. 17.30.

8. Spowiedź święta adwentowa w naszej parafii będzie w czwartek 15. grudnia.

Niech adwentowy czas, który daje nam Pan, będzie wykorzystany dobrze. Przygotujmy drogę dla Pana, prostujmy ścieżki dla niego !!!

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka