Maj 23 2019 14:57:21
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 18. grudnia 2011 r.

1. Adwent powoli dobiega końca. Jesteśmy po spowiedzi świętej, wytrwajmy w dobrych postanowieniach. Na roratach gromadzimy się jeszcze w poniedziałek i środę o 17.00.

2. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 8.00 zapraszam Matki Różańcowe do wspólnej modlitwy.

4. W najbliższy czwartek odwiedzę jeszcze chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. zamiast I piątku stycznia.

5. W sobotę przypada wigilia. Msza św. o godz. 9.00, a następnie Pasterka o północy.

6. W przyszłą niedzielę I dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9.30 i 11.00. W poniedziałek drugie święto Msze św. jak w każdą niedzielę.

7. A przyszła niedziela w oktawie Bożego Narodzenia to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Chcemy szczególnie modlić się, aby nasze rodziny były Bogiem silne.

8. Ministranci przed kościołem rozprowadzają Przewodnik Katolicki. Jest też wkładka z modlitwami przy wieczerzy wigilijnej przed łamaniem się opłatkiem. Serdecznie polecam. Jest też już Mały Przewodnik dla dzieci numer styczniowy.

9. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie obowiązkowe dla wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Okazuje się, że nie wszyscy wykazują dojrzałość, w czasie Mszy św. stoją na zewnątrz, a potem przychodzą tylko po pieczątki, zaczepiają starszych, brzydko mówią, na zwracane uwagi pyskują starszym i nauczycielom. Informuję o tym wszystkich, bo źle się dzieje z młodzieżą, podobnie jest w szkole, na ulicy, pewnie i czasem w domach, niestety. Sakrament bierzmowania nie jest obowiązkowy w klasie III gimnazjum.

10. Odwiedziny duszpasterskie rozpocznę od wtorku 27 grudnia od godz. 10.00 Wolsko Dolne i cz. Arentowa; środa 28.XII. Wolsko Górne; czwartek 29.XII. Arentowo; piątek 30.XII. Brzostowo (bloki przy szkole). Szczegóły podam wkrótce.
W okresie kolędy Msze św. będą odbywały się w kaplicy na dole od poniedziałku do piątku o godz. 9.00.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka