Maj 27 2019 09:20:39
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 25. grudnia 2011 r.

BOŻE NARODZENIE

1. Dzisiaj w I dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30 i 11.00. Jutro II dzień świąteczny, Msze św. jak w każdą niedzielę.

2. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników.

3. W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina.

4. W sobotę ostatni dzień starego roku. Wieczorem na Mszy św. o 17.00 podziękujemy Bogu za łaski minionego roku, a po Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo. Wieczorna Msza św. już z uroczystości 1.stycznia czyni zadość przykazaniu o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.

5. W sobotę rozpoczniemy NOWY ROK PAŃSKI 2012 -€“ Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i dodatkowa po południu o godz. 16.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2012 roku.
W Nowy Rok przypadają imieniny Pana Mieczysława naszego organisty. Wypraszajmy Panu Mieciowi w tym dniu dużo zdrowia i błog. Bożego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.

6. Ministranci rozprowadzają Przewodnik Katolicki. Dziś numer "€žpodwójny",€ dołączona jest też płyta z kolędami -€“ cena 8 zł.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za wykonanie szopki betlejemskiej firmie Drew-Pol (pp.Gapińskim) z Brzostowa i pomoc w jej ustawieniu tutaj w kościele, również wszystkim, którzy pomogli przy stawianiu żłóbka i dekorowaniu, dziękuję za ofiarowane kwiaty. Niech Boża Dziecina Wam błogosławi i wynagrodzi ofiarowany czas.

Rozpoczynamy kolędę:

wtorek 27.XII WOLSKO DOLNE od p. Rubacha do pp. Gonigroszek

środa 28.XII WOLSKO GÓRNE od p. Mówińskiej do pp. Jankowskich

czwartek 29.XII ARENTOWO od pp.Sioda do pp.Rochowiak

piątek 30.XII BRZOSTOWO (bloki przy szkole) od rodz. Pietras do rodz. Budniaczyńskich.

sobota 31.XII 2011 ul. KOŚCIUSZKI (blok). od środkowej klatki.

Poniedziałek 2.I.2012 MARIANOWO

Kolęda rozpoczyna się od godz. 10.00. Proszę pojazd na godz. 9.45.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka