Styczeń 23 2020 11:41:25
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 19. lutego 2012 r.

1. Od dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość w naszym narodzie. Podejmijmy to wezwanie, niech ta ważna sprawa leży nam na sercu.

2. W środę już Popielec. Rozpoczynamy trwający 40 dni okres Wielkiego Postu. Pomyślmy o naszych umartwieniach, postanowieniach.
Msze św. w środę o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Hospicja działające w diecezji.

3. Zapraszam wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz.16.45. Dzieci i młodzież przynoszą ze sobą krzyżyki.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Następnie Msza św.

5. W niedzielę o g. 16.00 w kościele we Wysokiej rozpocznie się kurs przedmałżeński dla wszystkich dorosłych, którzy tej katechezy dotąd nie mieli.

6. Od niedzieli 4 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii, które poprowadzi ks. Janusz Konysz. Zakończą się one spotkaniem z Księdzem Biskupem w czasie wizytacji, w środę 7 marca. W tym dniu młodzież kl. III gimnazjum przystąpi do sakramentu bierzmowania.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Dołączona jest tam płyta z rozważaniami rekolekcyjnym i inne audycje.
8. Dziękuję p. Stefanowi Niedźwiadkowi za odśnieżenie parkingu. Jak również pracownikom Urzędu Gminy za pomoc w tej kwestii.

9. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Huszek z ul. Poniatowskiego. Jej pogrzeb odbył się sobotę. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka