Maj 23 2019 15:33:03
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 26. lutego 2012 r.

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, dobrze przeżyjmy ten czas dany nam od Boga. Bóg zapłać za ofiary złożone w Środę Popielcową na Hospicja działające w naszej diecezji. Kwotę 835,- zł przekazaliśmy już na właściwe konto.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Następnie Msza św. Również dziś o g. 16.00 w kościele we Wysokiej rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Od godz. 14.00 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży. O g. 15.00 Msza św. i zaraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez dzieci. Dzieci przynoszą ze sobą krzyżyki. Potem dalej okazja do spowiedzi dla starszych i w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej też jeszcze będzie Droga Krzyżowa. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzę w piątek od g. 9.00.

Za tydzień rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o g. 18.00. Rekolekcje zakończą się spotkaniem z Księdzem Biskupem w czasie wizytacji w środę o 17.00.

Dzieci i młodzież gimnazjalna:

Poniedziałek i wtorek: godzina 9.00 Szkoła Podstawowa; godzina 10.00 Gimnazjum.

Środa: godzina 9.00 Msza św. dla całego Zespołu Szkół.

Technikum: poniedziałek i wtorek w szkole o godzinie 11.15. Środa w kościele o godzinie 11.00.

4. Młodzież kl. III gimnazjum będzie w środę miała zapowiedziany już dawno egzamin. Odbywać się będzie w kościele, w obecności przynajmniej jednego rodzica po Mszy św. wieczornej. Przynosimy ze sobą też zeszyty i książeczki potwierdzające uczestnictwo w nabożeństwach.

5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki (w Wielkim Poście jest dodatkowo wkładka na każdy tydzień, pomocna w rozważaniu Słowa Bożego), jest też Mały Przewodnik dla Dzieci na marzec.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka