Maj 27 2019 10:13:04
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 4. marca 2012 r.

1. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., w poniedziałek, wtorek podczas Mszy św. o g. 18.00. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Janusz Konysz.

Dzieci i młodzież gimnazjalna:

Poniedziałek i wtorek - godzina 9.00 Szkoła Podstawowa; o godzninie 10.00 Gimnazjum.

Środa - godzina 9.00 Msza św. dla całego Zespołu Szkół.

Technikum: poniedziałek i wtorek w szkole o godzinie 11.15. Środa w kościele o godzinie 11.00.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Następnie Msza św.

3. Środa to dzień naszego spotkania z Ks. Biskupem podczas wizytacji. Na godz. 15.00 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci wraz z rodzicami. O godz. 17.00 Msza św. wizytacyjna z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Następnie modlitwa za zmarłych na cmentarzu. Będzie to jednocześnie zakończenie naszych rekolekcji parafialnych. Postarajmy się podkreślić ten uroczysty dla nas dzień, poprzez wywieszenie flag na naszych domach w barwach kościelnych biało-niebieskich i biało-żółtych.

4. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla starszych po Mszy św. wieczornej.

5. W niedzielę 18 marca będzie kolejna okazja do honorowego oddania krwi w naszej parafii. W godz. 9.00 do 14.00 w Domu Kultury w Miasteczku. Już dziś zachęcam wszystkich dawców i nowe osoby do podzielenia się tym wielkim darem KRWI z potrzebującymi.

6. W czwartek Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy opieki Matki Bożej.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest dodatek Wielki Post ze Słowem Bożym, zawierający krótkie rozważania na każdy dzień. Jest również Mały Przewodnik dla Dzieci.

8. Rozliczając się z Urzędem Skarbowym, przy wypełnianiu PIT-ów można wspomóc 1% różne organizacje pożytku publicznego. m.in. CARITAS. Wystarczy wskazać taką organizację wpisując odpowiednie dane w zeznanie. Skorzystajmy z tej możliwości i pomóżmy innym.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka