Maj 23 2019 14:57:53
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 18. marca 2012 r.

1. Dziś oddajemy krew!!! Od 9.00 do 14.00. możemy to uczynić w Domu Kultury. Z naszego parafialnego „Banku Krwi”€ skorzystał niedawno przy operacji nasz parafianin p. Miterka z Wolska. Pamiętajmy o dowodzie osobistym. Może ta dzisiejsza „kropla krwi”€ będzie naszą jałmużną wielkopostną, czyli uczynkiem miłosierdzia???

2. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Następnie Msza św.

3. Jutro uroczystość św. Józefa, patrona rodzin, mężczyzn, Kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy św. wieczornej.

4. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00. Dzieci przynoszą swoje krzyżyki. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla starszych po Mszy św. wieczornej. Zapraszam wszystkich. Przygotowywany jest nowy Krzyż dębowy, który zostanie umieszczony na dole przy transformatorze, w miejsce dotychczasowego. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować i poświęcenia dokonamy w Wielki Piątek.

5. W środę zapraszam osoby zbierające ofiary na cele remontowe, na spotkanie podsumowujące, po Mszy św. na plebanię.

6. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury odbędzie się jarmark wielkanocny od godz. 9.00. Szczegóły na afiszu.

7. Następny poniedziałek to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Szczegóły podam za tydzień, ale już zaplanujmy sobie czas, by znaleźć choć kilka minut na modlitwę przed Jezusem tu w kościele. Pamiętajmy, czas ofiarowany Bogu, czas modlitwy, nie jest czasem straconym.

8. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed Mszą św. w tym tygodniu. Od piątku rozpoczynają się spowiedzi w parafiach naszego dekanatu. Stąd Msza św. u nas w piątek o godz. 17.30. W kolejnym tygodniu Msze św. będą o godz. 18.00. Spowiedź św. w naszej parafii będzie 29. marca.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki. Jest w nim wiele ciekawych artykułów o rodzinie!!! Jest też okolicznościowa gazeta Dobre Nowiny – jej temat to tajemnice fatimskie i wezwanie Maryi do modlitwy różańcowej, można ją sobie zabrać od ministrantów.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka