Styczeń 23 2019 14:36:20
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Spis rządców parafii w Miasteczku Krajeńskim

Lp. Imię i nazwisko Czas
1. Baltazar 1606 - 1616
2. Andrzej Krajon 1617 - ?
3. Borinius 1619 - ?
4. Sebastian Chmielewski 1627 - 1647
5. Walenty Bartnikiewicz 1647 - 1656
6. Marcin Albert de Pitta (vel Piła) 1660 - 1679
7. Jan Gliniecki 1680 - 1681
8. O. Piotr z Górki O.F.M. (pomocnik ks. Glinieckiego) -
9. O. Stanisław Piotr (zakonnik, pomocnik ks. Glinieckiego) -
10. Stanisław Balcerowicz 1682 - 1694
11. Jan Józef Mantey (zmarł podczas zarazy) 1694 - 1709
12. Alojzy Andrzej Liszkowski 8.4.1710 - 1712
13. Michał Franciszek Rzekaczewski 14.9.1712 - 1718
14. Łukasz Franciszek Zarzecki (dziekan, komendarz) 1718 - 1720
15. Antoni Józef Kruszyński (kanonik, komendarz) 1718 -1720
16. Stanisław Józef Komorowski 1720 - 1737
17. Jan Marcin Mudrowski (kanonik kaliski) 30.08.1737 - 1774
18. Józef Paweł Schmidt (kanonik kaliski, dziekan) 1776 - 1810
19. Piotr Ryński (zrezygnował) 1810 - 1820
20. Jan Frydrychowicz 1820 - 1821
21.

Andrzej Mikołaj Güntzel (Ginczelski)

pod kuratelą

24.7.1823 - 1847

od 8.10.1845

22. Józef Celler 1847 - 8.12.1883
23. Michał Jaraczewski (wik. subst. do Ryczywołu) 1883 - 1886
24. Stanisław Klarowicz (Morzewo) 1.10.1886 - 28.3.1887
25. Michał Gill (Śmiłowo) 1.10.1886 - 28.3.1887
26. Jan Has 28.3.1887 - 1.10.1892
27. Stanisław Woda (licencjat, otruty w kościele) 14.3.1893 - 1.9.1895
28. Jan Has (dodatkowo z Morzewa) 1.9.1895 - 1.10.1895
29. Maksymilian Szukała (do Gołańczy) 1.10.1895 - 1.7.1901
30. Piotr Kammer (z Gołańczy - do Gniezna) 1.7.1901 - 1906
31. Filip Hoffmann (do Wysokiej) 1.10.1906 - 1.10.1914
32. Witold Nowakowski 1.10.1914 - 15.4.1915
33. Feliks Niedbał (zamordowany) 15.4.1915 - 11.11.1939
34. Jan Zygmunt Baranowski 1.5.1945 - 22.11.1964
35. Adam Musiał 18.5.1965 - 1.9.1979
36. Władysław Dopierała 1.9.1979 - 30.6.1986
37. Henryk Bykowski 1.7.1986 - 7.1.1996
38. Zdzisław Owsianowski 15.2.1996 - 7.5.1996
39. Józef Warczak 1.7.1996 - 7.7.2003
40. Roman Adam Kneblewski 7.7.2003 - 24.6.2007
41. Czesław Uliński 24.6.2007 - 14.3.2009
42. Błażej Kownacki 14.3.2009 -


------------------------------------------------------------------------

Źródło:
KRONIKA PARAFII MIASTECZKO KRAJEŃSKIE.

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka