Maj 27 2019 09:16:07
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 25. marca 2012 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Następnie Msza św. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla starszych po Mszy św. wieczornej.

2. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 17.30 !!!

3. Jutro w naszej Parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 9.00 po niej rozpoczęcie adoracji. Postarajmy się tak ułożyć swoje zajęcia, byśmy znaleźli czas na spotkanie z Jezusem, który nas zaprasza. Aby Pan Jezus nie był ani chwili sam, proponowany jest następujący:

Plan adoracji:
od 9.00 Brzostowo, Aleja Brzostowska i ul. Poniatowskiego;
od 10.00 Grabionna i Ks. Skargi;
od 11.00 Wolsko i Drzymały;
od 12.00 Arentowo, Huby i Matki Różańcowe;
od 13.00 Konopnickiej, Szkolna i Dąbrowskiego;
od 14.00 Racławicka i Plac Wolności;
od 15.00 Kościuszki;
od 16.00 Ogrodowa, Słoneczna, Romanowskiego;

4. Tydzień temu, 53 osoby chciały oddać krew, ostatecznie lekarz dopuścił 41 osób – łącznie uzbierało się 18,5 litra krwi. Sprawozdanie i zdjęcia są na stronie internetowej naszej parafii. Dziękuję Dawcom z Parafialnego Koła i nowym osobom. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wczoraj pracowały przy kościele, została uporządkowana duża część. Natomiast w przyszłą sobotę chcemy gruntownie posprzątać świątynię wewnątrz. Szczególnie proszę o pomoc rodziców młodzieży, która była bierzmowana. Przed wizytacją nie było to możliwe, ponieważ warunki na to nie pozwalały, po zimie nie było jeszcze wody w kościele itd. Chcemy więc to niejako nadrobić. Początek o godz. 9.00.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia u ministrantów Przewodnik Katolicki.

8. Postawiony został już nowy Krzyż. Poświęcenia dokonamy w Wielki Piątek na zakończenie Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami miasta. W niedługim czasie zmieni się też tam otoczenie, żeby było piękniej. Bo jesteśmy parafią pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża świętego. Przy okazji zadbajmy też o porządek przy wszystkich krzyżach i figurach w naszych wioskach.

9. Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Pawłowską z ul. Poniatowskiego, jej pogrzeb odbył się w piątek oraz śp. Eugenię Borkowską z Hubów, jej pogrzeb będzie we wtorek o g. 13.00. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu… Dobry Jezu, a nasz, Panie,…

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka