Maj 27 2019 09:27:45
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 1. kwietnia 2012 r.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Ostatnie Gorzkie Żale o g. 15.00, potem Msza św.

2. Jutro przypada 7 rocznica śmierci błog. Jana Pawła II. W związku z tym zapraszamy na godz. 21.00, na wspólne czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, na zakończenie o 21.37 zaśpiewamy Barkę i zapalimy znicze pod krzyżem na zewnątrz. Przynieśmy swoje znicze.

3. We wtorek od godz. 9.00 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną.

4. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, ma swój ośrodek w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

5. WIELKI CZWARTEK – przed południem w katedrze Ks. Biskup święci oleje święte, które używamy przy sakramentach św., tam kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia ze święceń. Wieczorem Msza św. Wieczerzy Pańskiej – rozpoczęcie o godz. 18.00 i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

6. WIELKI PIĄTEK – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 17.30. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy. Droga Krzyżowa o godz. 9.00 ulicami naszego Miasteczka. Na zakończenie dokonamy poświęcenia nowego Krzyża. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 i zakończy się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu Pańskiego, gdzie będziemy Go adorować do godz. 21.00.

7. WIELKA SOBOTA – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00 do 20.30. Proszę Panów Strażaków o wartę przy Grobie i asystę na procesji, jak w latach ubiegłych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00.
- Liturgia światła: poświęcenie ognia i Paschału (przed kościołem)
- Liturgia Słowa - Liturgia Chrzcielna - Liturgia Eucharystyczna
Całość zakończy się uroczystą Procesją Rezurekcyjną. Na wieczorne uroczystości przynosimy ze sobą świece. Jest to najważniejsza uroczystość w Kościele Katolickim. Zachęcam do licznego i pobożnego udziału. Przeżyjmy razem tę piękną liturgię.

8. Święcenie potraw na stół wielkanocny na wioskach od godz. 10.00 Brzostowo Nowe, g. 10.15 Brzostowo Stare, 10.30 Arentowo, 10.45 Grabionna, 11.00 Wolsko Górne, 11.15 Wolsko Dolne, 11.30 Huby. W kościele o godz. 14.00 i 15.00.

9. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o świcie g. 6.00 (bez procesji), następnie godz. 9.30 i 11.00.

10. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do skarbonki przed kościołem, na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary składane w Wielki Czwartek przeznaczone są na nasze Seminarium Duchowne w Bydgoszczy, a w Wielki Piątek na prace upiększające teren przy Krzyżu.

11. Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci do nabycia przed kościołem u ministrantów.

12. Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni i jej otoczenia wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły. Bóg zapłać !!!

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka