Maj 27 2019 09:18:02
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 6. maja 2012 r.

1. Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę przemiennie - dziś po Mszy św. o g. 9.30 Gromadźmy się też przy Krzyżach i Figurach w naszych wioskach. Dzieci zapraszam w kolejne dni: poniedziałek „0” i kl. I-II, wtorek kl. III-IV, środa kl. V-VI, czwartek kl. I-III gimnazjum, piątek młodzież szkół średnich. Zapraszam też maturzystów i ich rodziny by wypraszać potrzebne łaski na kolejne egzaminy.

2. W środę zapraszam osoby zbierające ofiary na cele remontowe na spotkanie podsumowujące, po Mszy św. na godz. 18.00 na plebanię.

3. Trwają przygotowania do 4 Festynu Parafialnego, który planowany jest na niedzielę 3.VI. Prosimy o pomoc sprawdzonych już dobroczyńców różnych wydarzeń parafialnych. Gdyby ktoś indywidualnie chciał ofiarować jakieś fanty na loterię, to może je przynosić na plebanię. Zwracamy się też już do pań, które byłyby gotowe upiec ciasta do naszej kawiarenki pod chmurką. Inne szczegóły będziemy podawać później. Kolejne spotkanie organizacyjne będzie również w środę 9.maja o godz. 18.00 na plebanii, razem ze spotkaniem podsumowującym zbiórkę na remonty. Zapraszam chętnych do pomocy w organizacji tego wydarzenia.

4. W poniedziałek przypada 16 r. śmierci Ks. Prob. Zdzisława Owsianowskiego. Będziemy modlić się za niego na Mszy św. o g. 17.00.

5. Zbliża się dzień I Komunii św. dzieci w naszej parafii - 20 maja. Próby dla dzieci będą we wtorki i czwartki od godz. 15.30 – 16.30. A więc teraz w czwartek 10 maja oraz 15 i 17 maja. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i rodzin będzie w sobotę 19 maja o godz. 9.00. W najbliższą sobotę planowane jest generalne sprzątanie kościoła przed I Komunią św. Proszę rodziców na godz. 9.00. Zapraszam nie tylko Mamy tych dzieci, ale też ojców z kosiarkami, abyśmy mogli wykosić trawę na całym terenie wokół kościoła.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

Wszystkim maturzystom życzymy światła Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości.

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka