Maj 27 2019 09:51:55
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
Ogłoszenia Duszpasterskie - 20. maja 2012 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowywać się będziemy poprzez nowennę od poniedziałku w łączności z nabożeństwem majowym. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dziś nasza Wspólnota Parafialna przeżywa radość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy św. o 11.00 dzieci klas II pierwszy raz przyjmą Chrystusa Eucharystycznego do swoich serc. Modlimy się, aby zawsze były wierne Panu Jezusowi. Przez cały Biały Tydzień dzieci będą przychodzić ze swoimi bliskimi na Mszę św. o g.17.00 i nabożeństwo majowe, a w przyszły czwartek pojadą na pielgrzymkę do Lichenia.
Dzieci wraz z rodzicami ofiarowały dla Parafii 3 nowe ornaty, za ten piękny i praktyczny dar Bóg zapłać.

3. Jutro dzieci klas III mają rocznicę swojej I Komunii św. Wszystkie one przychodzą w swoich albach, razem ze swoimi bliskimi, na Mszę św. na 17.00, która będzie odprawiona w ich intencji.

4. W sobotę Dzień Matki. Pamiętajmy o żyjących wypraszając dla nich łaski Boże i błogosławieństwo oraz o zmarłych naszych Mamach, modląc się dla nich o życie wieczne w niebie. Uczynimy to szczególnie podczas nabożeństwa majowego.

5. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę przemiennie – dziś po Mszy św. o g. 8.00. Gromadźmy się też przy Krzyżach i Figurach w naszych wioskach.

6. W środę po nabożeństwie majowym spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu. Zapraszam na plebanię. Dziękujemy za ofiarowane fanty do loterii, można je jeszcze przynosić na plebanię do środy.

7. Urząd Gminy organizuje zbiórkę starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jest okazja pozbyć się za darmo i ekologicznie zutylizować. Przeglądnijmy nasze piwnice, strychy i komórki. Miejsce i godziny odbioru w poszczególnych wioskach na afiszu w gablocie.

8. Przewodnik Katolicki do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

9. Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Gertrudę Anger z ul. Dąbrowskiego, której pogrzeb odbył się w czwartek. Jej duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Przeżyjmy pięknie ten tydzień. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, a szczególnie Mamom, życzę SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Ks. proboszcz
Błażej Kownacki
Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka